مبين جدگال

علمي وسرگرمي وخبري

پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشددر پرديس بين المللي زاهدان وچابهار آغازشد
زاهدان- رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: پرديس بين المللي اين دانشگاه در 70 رشته از ميان داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد سال 1390 دانشگاههاي كشور كه مجاز به انتخاب رشته شده باشند براي واحدهاي زاهدان و چابهار دانشجو مي پذيرد.
پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشددر پرديس بين المللي زاهدان وچابهار آغازشد
'احمد اكبري' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: پرديس شماره دو زاهدان به عنوان سايت بين المللي ويژه جذب دانشجويان تحصيلات تكميلي در هفته دولت امسال افتتاح شد.
وي بيان كرد: با افتتاح اين مركز شمار واحدهاي بين المللي دانشگاه سيستان و بلوچستان به دو واحد در زاهدان و چابهار افزايش يافت.
او گفت: در راستاي تحقق بخشيدن به اهداف دولت و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به منظور توسعه تحصيلات تكميلي، اين دانشگاه ظرفيت پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري را در سال 1390 به چند برابر افزايش داد به نحوي كه 50 درصد دانشجويان دانشگاه را به خود اختصاص داده است.
وي بيان كرد: پيش از اين دانشگاه سيستان و بلوچستان دومين دانشگاه كشور به لحاظ جمعيت دانشجويي بود اما اكنون اين دانشگاه با حفظ رتبه به سمت افزايش پذيرش دانشجوي تحصيلات تكميلي تغيير رويه داده است.
رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: پرديس بين المللي شماره دو اين دانشگاه در زاهدان با 82 رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي ارشد و 26 رشته و گرايش دكتري در هفته دولت امسال راه اندازي شد.
وي افزود: از مهرماه امسال، در 70 رشته مقطع كارشناسي ارشد و 26 رشته و گرايش مقطع دكتري در زاهدان و چابهار از بين دانشجوياني كه در آزمون سراسري مجاز به انتخاب رشته شده باشند، پذيرش خواهند شد.
او ادامه داد: مهرماه امسال پذيرش دانشجو در دانشگاه سيستان و بلوچستان در مقطع كارشناسي ارشد در چابهار هزار نفر، در پرديس اصلي زاهدان دو هزار و 400 نفر و پرديس شماره دو زاهدان دو هزار و 200 نفر خواهد بود.
وي اضافه كرد: همچنين پذيرش دانشجو در دانشگاه سيستان و بلوچستان در مقطع دكتري 250 نفر و مقطع كارشناسي هزار نفر است كه از اين تعداد بخشي در سايت شماره دو و بخشي در سايت شماره يك زاهدان مشغول به تحصيل مي شوند.
اكبري گفت: كل پذيرش دانشجو در مهرماه امسال شش هزار و 850 نفر است كه در مقطع كارشناسي ارشد واحد بين المللي چابهار هزار نفر، پرديس شماره يك زاهدان دو هزار و 400 نفر و پرديس شماره دو زاهدان دو هزار و 200 نفر است.
او افزود: پذيرش مهرماه دانشگاه سيستان و بلوچستان در مقطع كارشناسي هزار نفر و مقطع دكتري 250 نفر خواهد بود.
وي شمار دانشجويان كنوني دانشگاه سيستان و بلوچستان در چهار مقطع را قريب 16 هزار نفر اعلام كرد و افزود: جمعيت دانشجويي دانشگاه سيستان و بلوچستان از مهرماه امسال به نزديك 23 هزار نفر خواهد رسيد.
او ياداور شد: پرديس بين‌المللي شماره دو زاهدان مهرماه امسال از دانشگاههاي مالزي، اندونزي، افغانستان و چند كشور آفريقايي ديگر كه با آنها تفاهمنامه امضا كرده است، دانشجو مي‌پذيرد.
وي افزود: دانشگاه سيستان و بلوچستان به لحاظ افزايش پذيرش دانشجوي تحصيلات تكميلي كه بايد تا پايان برنامه چهارم توسعه به 30 درصد مي رسيد، 20 درصد جلوتر است.
به گزارش ايرنا، داوطلبان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر و تكميل فرم ثبت نام حداكثر تا تاريخ 24/6/90 به نشاني اينترنتي www.usb.ac.ir مراجعه كنند. ك/2

+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 8:21  توسط مبين جدگال  |