X
تبلیغات
مبين جدگال
صلح و آشتی در شهرستان کنارک سه شنبه بیست و دوم شهریور 1390 12:52

صلح و آشتی در شهرستان کنارک

در درگیری که بین دو جوان که 2 سال در شهرستان کنارک اتفاق افتاد و یکی از آنها به قتل رسید با وساطت آقای ایرانژاد نماینده سابق شهرستان چابهار و کنارک و نیکشهر  و با برگزاری مراسمی با حضور آقای ایرانژاد ، عبدالعزیز  بلوچزهی رئیس شورای اسلامی استان ، کارگر معاون محترم فرماندار ، بخشدار لیردف استان هرمزگان و مسئولین و معتمدین شهرستان کنارک و بخش لیردف منجر به صلح و آشتی بین دو طرفین شد  در این جلسه یکی از علمای شهرستان و آقای ایرانژاد طی سخنانی بر اهمیت صلح و برادری در دین مبین اسلام بیان داشتند و از حاضرین درخواست نمودند در این خصوص تلاش و مردم را ارشاد و راهنمائی نمایند 

درپایان جلسه برای خانواده طرفین ، حاضرین جمع ، و مسلمانان دعا نمودند .منبع شوراي اسلامي كنارك

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

به گزارش خبرنگار چابهار پرس از چابهار ،سه دزد مسلح دیشب به طلافروشی نگاه در کوچه زرگران ۲ دستبرد زده و پس از تهدید و ارعاب صاحب طلا فروشی اقدام به جمع آوری تمامی طلا های موجود در مغازه نموده و متواری شدند.که با اعلام به موقع به پلیس ۱۱۰ و دادن مشخصات خودرو  پلیس تمامی راه های خروجی شهر را کنترل و پس از دادن ایست به ماشین مشکوک و عدم توجه به ایست شجاعانه ماشین را متوقف و دزدان را ناکام میگذارند.

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

اطلاعيه سه شنبه بیست و دوم شهریور 1390 12:48
اداره فني وحرفه اي چابهارازبين برادران داراي مدرك تحصيلي ديپلم نظام قديم وجديدوكاردانش كه داراي كارت پايان خدمت ميباشندازطريق مراجعه به سايت سازمان سنجش وياگرفتن دفترچه ازباجه هاي پستي درمقطع كارداني پودماني دررژشته برق وتعميرخودرودانشجوميپزيرداخرين مهلت 27/6/90جهت كسب اطلاعات بيشتربه اداره فني وحرفه اي چابهارمراجعه شود

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي: شنبه نوزدهم شهریور 1390 7:37
مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي:
كيفيت كالاهاي وارداتي و صادراتي درسيستان وبلوچستان بررسي مي شود
زاهدان - مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي سيستان و بلوچستان گفت: اين اداره بر چگونگي كيفيت تمامي كالاهاي وارداتي و صادراتي نظارت مستمر دارد.
كيفيت كالاهاي وارداتي و صادراتي درسيستان وبلوچستان بررسي مي شود
'اسماعيل عاقلي' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اكنون پنج اداره و نمايندگي تابعه در شهرستانهاي زابل ، چابهار، ايرانشهر، سراوان و سرباز براي كنترل و بررسي كيفيت محصولات توليدي و نيز كالاهاي وارداتي فعاليت دارند.
وي بيان كرد: افزون بر اين، پنج واحد نظارت مستمر بر كيفيت محصولات توليدي و نيز كالاهاي وارداتي از سوي اين اداره كل در گمرگ زاهدان، پايانه مرزي ميرجاوه، منطقه آزاد چابهار، بازارچه و پايانه هاي مرزي ميلك و نيز اداره صادرات و واردات زاهدان استقرار يافته است.
او اظهارداشت : علاوه بر راه اندازي 45 آزمايشگاه در شهرها و بازارچه هاي مختلف مرزي استان همچنين 17 آزمايشگاه همكار در زمينه صنايع غذايي، مهندسي پزشكي، صنايع سلولزي و بسته بندي، فلزات گرانبها، فرآورده هاي نفتي، برق و الكترونيك، مصالح ساختماني و لوله و اتصالات ايجاد شده و مشغول فعاليت هستند.
عاقلي با اشاره به اينكه امسال علاوه بر برخورد با كالاها و محصولات غيراستاندارد و ابطال 24 پروانه كاربرد علامت استاندارد، به 576 واحد توليدي و خدماتي تذكر و اخطار داده و 23 مورد كالاي غيراستاندارد از مراكز تهيه و توزيع كالا در استان نيز توقيف شده است.
وي افزود : علاوه بر جلوگيري از 14 محموله صادراتي به ارزش بيش از 300 ميليون ريال ، همچنين 40 هزار قوطي رب گوجه فرنگي داراي علامت استاندارد به دليل پايين بودن كيفيت آنها توسط اين اداره شناسايي و منهدم شده است.
مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي سيستان و بلوچستان گفت: اين اداره كل به پاس تلاش و دقت در بررسي كيفيت كالاهاي وارداتي و صادراتي موفق به دريافت 13 تقديرنامه در زمينه هاي مختلف شده و در جشنواره شهيد رجايي امسال نيز رتبه برتر را از آن خود كرده است . ك/3
654/ 653

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

استاندار: یکشنبه سیزدهم شهریور 1390 8:18
استاندار:
مردم سيستان وبلوچستان ماهانه 1100 ميليارد ريال يارانه دريافت مي كنند
زاهدان - استاندار سيستان و بلوچستان گفت: مردم اين استان ماهانه بيش از يك هزارو 100 ميليارد ريال يارانه نقدي دريافت مي كنند.
مردم سيستان وبلوچستان ماهانه 1100 ميليارد ريال يارانه دريافت مي كنند
'علي محمد آزاد' روز يكشنبه در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: 94 درصد جمعيت سيستان و بلوچستان به تعداد 588 هزارو 767 خانوار برابر با دو ميليون و 425 هزار و 651 نفر براي دريافت يارانه ثبت نام كرده و از آن بهره مي گيرند.
وي اظهار داشت: اجراي طرح يارانه در دولت مهرورز كمك بسيار مهمي به مردم، بويژه قشرآسيب پذير
سيستان و بلوچستان است بطوريكه هزينه بسياري از خانواده هاي كم درآمد را تامين كرده است.
استاندار همچنين از اختصاص يك هزارو 956 ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه ضروري شامل مشاغل خانگي ، خوداشتغالي ، و كسب و كار خرد در سالجاري به استان خبرداد و گفت: اين تسهيلات به ساده ترين شكل ممكن و با حداقل 4 در صد كارمزد به جوانان، زنان و فارغ التحصيلان بيكار بويژه در روستاها و نيز خانواده معظم شهدا ، ايثارگران و اقشار محروم و نيازمند سيستان و بلوچستان پرداخت مي شود.
نماينده عالي دولت در استان بااشاره به اينكه انتظار مي رود با جذب اين تسهيلات، تعداد قابل توجهي شغل جديد در سطح استان ايجاد شود، اظهار داشت: سهميه اشتغال سيستان و بلوچستان در سال گذشته 36 هزار فرصت شغلي بود كه با تعامل و همكاري مديران دستگاههاي اجرايي اين رقم به 41 هزارو 56 شغل افزايش يافت.
وي افزود: براي سالجاري نيز پس از سومين سفر دولت به سيستان و بلوچستات ايجاد 80 هزار فرصت شغلي براي استان مصوب شد كه از ابتداي سالجاري تاكنون 12 هزار شغل مولد و پايدار محقق گشته بطوريكه در حال حاضر اين خطه از نظر ايجاد اشتغال رتبه هفتم كشور را از آن خود كرده است.
آزاد با ياد آوري اينكه از ابتداي اجراي طرح بنگاههاي اقتصادي زود بازده تاكنون پنج هزار و 128 ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي در استان پرداخت شده است، گفت: 12 هزار ميليارد ريال خط اعتباري ويژه نيز از سوي بانك مركزي به سيستان و بلوچستان ابلاغ شده كه در حال حاضر بانكهاي عامل استان، طرحهاي سرمايه گذاري و اشتغالزا را پذيرش و بررسي مي كنند.
استاندار همچنين از تهيه و تدوين سند توسعه اشتغال سيستان و بلوچستان توسط دانشگاه اين استان خبرداد و اظهارداشت : انتظار مي رود با تلفيق علم و تجربه و نيز تعامل و همكاري موثر دانشگاه با دستگاههاي اجرايي، سندي كاربردي، گره گشا و راه برون رفت از مشكلات جامعه جوان استان را به خوبي نشان دهد.
وي افزود: اين سند هم اكنون مراحل پاياني خود را سپري مي كند و تاكنون 90 درصد پيشرفت فيزيكي دارد بگونه اي كه با تاييد وزارت كار و شركت مشاور مادر سند توسعه اشتغال و سرمايه گذاري سيستان و بلوچستان به عنوان الگوي نمونه استاني در سطح كشور مطرح است. ك/3

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

دانشجوي كارشناسي ارشد در رشته هاي زراعي و علوم كشاورزي پذيرش مي شود
زاهدان- رييس دانشگاه پيام نور سيستان و بلوچستان گفت: اين دانشگاه از مهرماه امسال دانشجوي كارشناسي ارشد در رشته هاي زراعي و علوم كشاورزي پذيرش مي كند.
دانشجوي كارشناسي ارشد در رشته هاي زراعي و علوم كشاورزي پذيرش مي شود
دكتر 'عيسي پيري' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اكنون 15 هزار دانشجو در 10 مركز دانشگاه پيام نور سراسر استان در حال تحصيل هستند.
وي، تعداد رشته هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور در استان را حدود 60 رشته ذكر كرد و گفت: اين دانشگاه از مهر ماه امسال در رشته هاي مهندسي مكانيك، برق و ساير رشته هاي فني نيز دانشجو پذيرش مي كند.
رييس دانشگاه پيام نور سيستان و بلوچستان اظهار داشت: پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در رشته هاي زراعي و علوم كشاورزي از مهر ماه امسال از ديگر برنامه هاي اين دانشگاه است.
وي افزود: ايجاد ساير رشته هاي مقاطع ارشد و دكتري در اين دانشگاه در دستور كار قرار دارد و در اين زمينه تلاش هاي لازم در حال انجام است.
پيري بيان كرد: دانشگاه پيام نور از جمله دانشگاههاي دولتي است و مدارك آن نيز از اعتبار بالايي برخوردار است و در تمام دستگاههاي دولتي كاربرد دارد. ك/3

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

چهار راه برای خرج پول وجود دارد: شنبه دوازدهم شهریور 1390 11:9

چهار راه برای خرج پول وجود دارد:

·         می توانیم پول خودمان را برای خودمان خرج کنیم . در این حالت پول را با وسواس خرج می کنیم تا  هزینه حداقل و منفعت حداکثر شود.
·         میتوانیم پول خودمان را برای دیگری خرج کنیم. مثلا یک هدیه تولد بخریم . در این صورت خیلی به محتوای هدیه کاری نداریم , اما به قیمتش توجه داریم.
·         می توانیم پول دیگران را خرج خودمان کنیم. در این صورت من خودم را یک نهار خوب مهمان    می کنم!
·         و در نهایت می توانیم پول دیگری را برای دیگری خرج کنیم. اگر چنین شود نه دل نگران پولی هستیم که خرج می شود و نه نگران چیزی که کسب می شود. 

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

دو روز توقف دشمن نتیجه ی مقاومت جانانه 3 مرزبان ایرانی

شهریور 1320 هنگامی كه متفقین تصمیم به اشغال ایران می‌گیرند این سه مرزبان غیور وظیفه پاسداری از مرزهای شمالی ایران را بر عهده داشته‌اند. پس از آنكه ارتش روس‌ها برای ورود به خاك ایران به پل فلزی جلفا ـ نخجوان كه عملاً تنها و بهترین محل عبور از رود پرخروش ارس در این ناحیه است نزدیك می‌شوند، مقاومت دو روزه این سه دلاور آغاز می‌شود.

 

Iran ESHGH Group !

مزار شهدای گمنام در جوار پل فلزی - نطقه صفر مرزی جلفا  

این مرزبانان غیور و شجاع مرزهای ایران با اشراف به پل، دو روز تمام لشكر تا بن‌دندان مسلح روس را زمین‌گیر می‌كنند، روس‌ها نیز كه چاره‌ای جز عبور از همین پل نداشته‌اند نمی‌توانستند با توپخانه سنگین به حمله بپردازند و در نهایت با شهادت «ژاندارم شهید سرجوخه ملك محمدی»، «شهید سید محمد راثی هاشمی» و شهید عبدالله شهریاری» بود كه توانستند وارد خاك ایران شوند.   مقاومت شجاعانه این سه سرباز چنان تاثیری بر ارتش متجاوز شوروی گذاشت كه پیكر پاك آنان در همان محل مقاومت با احترام به خاك سپرده شده و امروزه نشانه دیگری از غیرت و شجاعت جوانان ایران عزیزمان است. بر روی سنگ آرامگاه هر سه شهید نوشته شده است، «آرامگاه ژاندارم شهید، ... كه در شهریور ماه 1320 در راه انجام وظیفه در مقابل مهاجمان ایستادگی كرده و به شهادت رسیده است».
 

IRan Eshgh GRoup !

مزار شهدای گمنام در جوار پل فلزی - نطقه صفر مرزی جلفا

بر روي سنگ مزار اين سه شهيد گرانقدر آمده است:«هرچند آغشته شد به خون پيرهن ما / شد جامه سربازي ما هم کفن ما شاديم ز جانبازي خود در دل خاک / پاينده و جاويد بماند وطن ما

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

زیبا ترین اتوموبیل های روز دنیا شنبه دوازدهم شهریور 1390 11:2

زیبا ترین اتوموبیل های روز دنیا 

به اعتقاد بسیاری در صنعت خودروسازی جهان بیان تعریفی از زیبایی و ارزیابی دقیق از این کلمه در نهایت به نظر و دیدگاه مصرف کنندگان باز می گردد. از اینرو بر آن شدیم تا بررسی مختصری از زیباترین خودروهای جهان طی سال های اخیر داشته و 10 نمونه از آنها را معرفی کنیم. البته این حقیقت که بیشتر این خودروها از خط تولید شرکت های اروپایی خارج شده اند جای تعجبی ندارد اما حضور یک سدان جمع و جور از آسیای شرقی و کشور کره جنوبی توجه بسیاری از کارشناسان را در زمینه پیشرفت این کشور در صنعت خودروسازی جهان به خود جلب کرده است.


آلفارومئو 8سی اِسپایدر (Alfa Romeo 8C Spider)


ایت سی اسپایدار نه تنها یکی از جذاب ترین مدل های آلفارومئو بلکه یکی از زیباترین و جذاب ترین خودروهای جهان است. از این مدل تنها 500 دستگاه ساخته شده و همگی آنها مجهز به موتور 4.7 لیتری وی8 با قدرت 450 اسب بخار هستند. حداکثر سرعت این خودرو نیز برابر با 180 مایل بر ساعت است. شایان ذکر است همه 500 دستگاه سی8 اسپایدر تا قبل از به مرحله تولید رسیدن این خودرو پیش فروش شده بودند.اَستون مارتین دی بی اِس (Aston Martin DBS)


دی بی اس را می توان به نوعی پرچمدار خودروهای کوپه استون مارتین محسوب کرد. بدنه این خوردو از ترکیب آلومینیوم و فیبر کربن ساخته شده که بر روی شاسی آلومینیومی آن سوار شده است. دی بی اس از یک موتور 6 لیتری وی12 با قدرت 510 اسب بخار بهره برده و حداکثر سرعتی برابر با 191 مایل بر ساعت دارد. از این خودرو در فیلم های کازینو رویال و کوانتوم آو سُلاس که از سری فیلم های سینمایی جدید مامور 007 محسوب می شوند، استفاده شده است.


آئودی آر8 اِسپایدر (Audi R8 Spyder)


سوپر اسپرت موتور وسط و شگفت انگیز آئودی بی شک از شایستگی های لازم برای قرار گرفتن در میان زیباترین خوردوهای جهان برخوردار است. در ابتدا این خوردو با موتور 5.2 لیتری وی10 با قدرت 525 اسب بخار تولید شد اما موتور 4.2 لیتری وی8 با قدرت 430 اسب بخار نیز برای آن قابل سفارش است.

آئودی آر اِس5 (Audi RS5)


جلوپنجره بزرگ و مشبک، ورودی های هوای بزرگ، اسپویلر و لوله های اگزوز بیضی شکل در عین یک طراحی کلاسیک، تعریف جدیدی از سبک خاص آئودی را ارائه می دهد. این خوردو مجهز به موتور 4.2 لیتری وی8 با قدرت 450 اسب بخار است.

بنتلی کانتیننتال جی تی (Bentley Continental GT)


کانتیننتال جی تی در واقع اولین خوردو تولیدی بنتلی بعد از فروخته شدن این شرکت به کمپانی فولکس واگن بود. اما خیلی زود این کوپه لوکس و مجلل به پر فروش ترین خوردو بنتلی مبدل شد. طراحی بی نظیر و متمایز کانتیننتال جی تی جدید در کنار موتور دبلیو12 567 اسب بخاری آن هر آنچه که از یک رانندگی جذاب انتظار می رود را در اختیار راننده و سرنشینان این خودرو قرار می دهد. این در حالی است که موتور جدید 4 لیتری وی8 نیز برای آن قابل سفارش است.

فراری 599 جی تی بی فیورانو (Ferrari 599 GTB Fiorano)


نامگذاری این خودرو بر اساس نام یکی از پیست های آزمایش رانندگی فراری انجام شده و مانند برخی از خودروهای کلاسیک این شرکت موتور جلو است. طراحی این خوردو بر عهده استودیو پنین فارینا بوده و همانند گذشته شاهد خودرویی زیبا و چشم نواز هستیم. فیورانو از موتور وی12 با حداکثر قدرت 611 اسب بخار نیرو می گیرد.

هیوندای اِلانترا 2011 (Hyundai Elantra 2011)


اگر به نشان هیوندای در جلو و یا عقب این خودرو توجهی نشود این گونه به نظر می رسد که با یکی از خودروهای اسپرت و جمع و جور اروپایی مواجه هستیم. اما این سدان کره ای جلوه و زبان تازه ای از طراحی شرکت هیوندای را به نمایش گذاشته است. الانترا جدید از موتور 4 سیلندر 1.8 لیتری با قدرت 148 اسب بخار بهره می برد.

جاگوار اِکس کی (Jaguar XK)


احیای مجدد جاگوار در سال 1997 با مدل اسپرت اکس کی8 که به موتور جدید و وی8 این شرکت مجهز شده بود آغاز شد. اکنون و با گذشت بیش از یک دهه از آن زمان بار دیگر اکس کی با ویژگی هایی کاملا پیشرفته به عرصه رقابت بازگشته است. این خودرو نسبت به مدل قبلی 100 پوند سبکتر بوده که این مساله به واسطه بدنه و ساختار جدید آلومینیومی آن محقق شده است.

مازراتی گرن کابریو (Maserati Grancabrio)


طراحی جدید و بی نظیر گرن کابریو نمایی از یک کوسه را در ذهن هر ناظری تداعی می کند. جلو پنجره بزرگ و منحصر به فرد مازراتی، ورودی های هوای جانبی و گلگیرهای برآمده زیبایی خاصی به این ایتالیایی لوکس بخشیده اند. گرن کابریو به یک موتور 4.2 لیتری وی8 با قدرت 433 اسب بخار مجهز است.

فولکس واگن سی سی (Volkswagen Passat CC )


می توان گفت در طراحی سی سی به نوعی از طراحی مرسدس بنز سی اِل اِس الهام گرفته شده است اما این سدان شیک و اندازه متوسط به تنهایی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. فرم خاص طراحی سقف شکلی کوپه مانند به این خودرو چهار در بخشیده است. موتور استاندارد این خودرو 2 لیتری و به قدرت 200 اسب بخار بوده اما مدل های دیگری از قبیل 3.6 لیتری به قدرت 280 اسب بخار و چهار چرخ متحرک نیز برای آن قابل سفارش است.

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

زیبا ترین ساحل های دنیا شنبه دوازدهم شهریور 1390 10:59

زیبا ترین ساحل های دنیا

ساحل منطقه تماس بین دریا و خشکی‌ است. اصطلاح ساحل برای مساحت بین حداکثر مد و پایه پرتگاه‌های ساحلی در سواحل مرتفع و برای نواحی واقع بین حداقل جزر و بالاترین مرز پیشروی امواج طوفان نیز به کار می‌رود.


زیباترین سواحل دنیا

زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا

زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا


زیباترین سواحل دنیا

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

رسوم عجیب عروسی در کشورهای مختلف شنبه دوازدهم شهریور 1390 10:57
رسوم عجیب عروسی در کشورهای مختلف 

   مردم سراسر دنيا در ازدواج‌هاي خود آداب و رسوم بي‌شماري را رعايت مي‌‌كنند كه ريشه در نسل‌ها دارند؛ اغلب، اين رسم و رسوم داراي معاني با ارزش و جالبي هستند اما برخي از آنها كاملاً بي‌معني بوده و جايي در فرهنگ امروز انسان‌ها ندارند.

در اينجا سعي داريم برخي از اين آداب و رسوم عجيب را كه گاه باعث شگفتي ديگران مي‌‌شود معرفي كنيم.

سياه كردن عروس در اسكاتلند

در اسكاتلند يكي از رسم‌هاي قبل از مراسم اصلي ازدواج آن است كه بايد عروس را سياه كرد. طبق اين رسم؛ اطرافيان بايد عروس را غافلگير كرده و بدون اين‌كه خبر داشته باشد، روي سرش مواد كثيف‌كننده‌اي همچون آب كثيف، تخم‌مرغ، سس‌هاي مختلف، پر و موادي از اين قبيل بريزند. سپس عروس آينده كه كاملا كثيف شده، توسط همان اطرافيان دور شهر چرخانده مي‌‌شود و حتي او را به چند قهوه‌خانه و رستوران شلوغ هم مي‌‌برند كه همه او را ببينند.

سكه‌هاي كفش عروس در سوئد

يك رسم كهن در سوئد اين است كه عروس سكه‌هايي را در كفش خود حمل مي‌‌كند. يك سكه نقره از طرف پدر عروس در كفش چپ او قرار مي‌‌گيرد و يك سكه طلا از طرف مادرش در كفش راست عروس گذاشته مي‌‌شود و او بايد در تمام مدت مراسم اين سكه‌ها را در جاي خود نگه دارد. اين كار نشانه احترام هميشگي عروس به پدر و مادرش و حمايت پدر و مادر از اوست.

ظروف شكسته، ربودن عروس و اره كردن درخت در آلمان

يكي از جالب‌ترين رسم‌هاي قديمي آلمان اين است كه فاميل عروس و داماد قبل از مراسم، تعداد زيادي ظرف و ظروف را مي‌‌شكنند و بعد عروس و داماد را مجبور مي‌‌كنند تا آنها را جمع كنند. طبق سنن آلماني وقتي عروس و داماد با كمك يكديگر اين ظرف‌هاي شكسته را كه با تلاش بسيار اطرافيان پخش شده‌ جمع مي‌‌كنند، در حقيقت خود را آماده مي‌‌سازند كه در كنار يكديگر به جنگ مشكلات زندگي بروند و اين كار براي عروس و داماد خوش‌يمن است.

در بسياري از دهكده‌هاي آلماني دوستان عروس يا داماد، عروس را مي‌‌دزدند و در جايي پنهان مي‌‌كنند. سپس داماد بايد عروس خود را پيدا كند. البته اين جستجو هميشه از يك قهوه‌خانه شروع مي‌‌شود و داماد، حاضرين در قهوه‌خانه را دعوت مي‌‌كند تا پس از نوشيدن يك نوشيدني به خرج او، در پيدا كردن عروس، وي را ياري دهند.اره كردن كنده درخت هم يكي ديگر از رسوم آلماني است كه به نظر مي‌‌رسد به منظور ارزيابي مهارت‌هاي جسماني عروس و داماد طراحي شده است. پس از انجام مراسم عقد، عروس و داماد بايد يك كنده بزرگ را دونفري اره كنند و البته بايد اين كار را تنها با دست راست‌شان انجام دهند. اگر آنها اين كار را به خوبي و با همكاري يكديگر انجام دهند، معلوم مي‌‌شود كه زندگي زناشويي خوبي خواهند داشت ولي اگر نتوانند از پس آن برآيند، حتما كارشان به مشكل برخورد خواهد كرد.

پرش عروس و داماد در بين سياهپوستان
عروس و دامادهاي سياهپوست آمريكايي رسم جالبي براي خود دارند. منشا اين رسم مشخص نيست ولي معناي جالبي دارد. پرش عروس و داماد پس از عقد انجام مي‌‌گيرد و در آن عروس و داماد بايد با يك پرش، زندگي تازه را آغاز كنند. اين پرش بدان معناست كه آنها تمام مشكلات و نگراني‌هاي زندگي مجردي را رها مي‌‌كنند و با يك جهش بلند پا به زندگي زناشويي و ماجراهاي تازه آن مي‌‌گذارند. اين پرش بايد جلوي چشم خانواده‌هاي عروس و داماد انجام گيرد.

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

نماز عيد سعيد فطر شهرستان كنارك شنبه دوازدهم شهریور 1390 10:47

نماز عيد سعيد فطر

هم زمان با سراسر كشور اسلامي مردم مومن و روزه دار شهرستان كنارك پس از يك ماه عبادت و بندگي خدا و  روزه داري در نماز معنوي عيد سعيد فطر شركت نمودند . در اين عيد مولوي اسماعيل آدين و مولوي ملكي پور نسبت به مسائل روزه داري و اهميت ماه مبارك رمضان نكاتي بيان داشتند و به نمازگزاران توصيه نمودند كه همانطور كه در ماه مبارك رمضان در نمازهاي پنچ گاه و نماز شب شركت كرده اند در ديگر ماهها به نماز جماعت شركت و از اهميت نماز جماعت بي توجه نباشند . در ادامه دادكريم بلوچ شهردار محترم شهر كنارك نيز در سخناني مردم شهر كنارك را مردمي بافرهنگ و متدين خطاب نمود و از شهروندان بخاطر همكاري و مساعدت در  شهرسازي و زيبا سازي تقدير و تشكر نمودند و فرمودند شهرداري از پيشنهاد و انتقادات سازند شهروندان استقبال مي كند . ايشان در ادامه مسائل شهري  را مهم دانست و فرمود شهرداري به تنهائي قادر به حل مشكلات  نمي باشد و  از تك مردم در خواست همكاري كمافي السابق را  داشتند . در ادامه مولوي ملكي پور نامه را كه تعدادي از شهروندان بخاطر تلاشهاي آقاي بلوچ شهردار محترم قرائت و از طرف جوانان از ايشان تقدير و تشكر نمودند .

درپايان نماز عيد به امامت مولوي ملكي پور اقامه براي ملسمين حاضر  و مسلمين جهان دعا نمودند .

منبع : وبلاگ شوراي اسلامي كنارك

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

سه قاتل فراري در شهر بندري چابهار دستگير شدند
چابهار- فرمانده انتظامي چابهار گفت: پس ازيك ماه كاراطلاعاتي و تلاش ماموران پليس آگاهي اين شهرستان، سه قاتل فراري كه با ضرب گلوله دو نفر را كشته و زخمي كرده بودند، دستگير شدند.
سه قاتل فراري در شهر بندري چابهار دستگير شدند
سرهنگ 'اسماعيل واعظي' روز سه شنبه به خبرنگار ايرنا افزود: حدود يك ماه قبل سه نفر به نام هاي 'رحيم. ب' ، 'ابراهيم. ه' و 'رفيق.ه' پس از تيراندازي به سمت كارگران يك تعمير گاه خودرو در يكي از روستاهاي شهرستان چابهار، از محل متواري شدند.
وي اظهارداشت: براثر اين حادثه كارگران تعميرگاه مذكور به نام هاي 'رسول بخش چنگوك' از ناحيه شكم و پا و 'سعيد دوربين' از ناحيه پاي راست مجروح شدند.
به گفته او، مجروحان اين حادثه خونين توسط نيروهاي امدادي به بيمارستان امام علي (ع) چابهار منتقل شدند، اما بخاطر شدت خونريزي و جراحات وارده 'رسول بخش چنگوك' فوت كرد.
واعظي گفت: ماموران پليس با بهره گيري از منابع اطلاعاتي و كنترل نامحسوس شبانه روزي ، موفق به شناسايي محل اختفاي متهمان شدند.
فرمانده انتظامي چابهار افزود: متهمان در اقدامي عملياتي و غافلگيرانه دستگير و در بازرسي هاي فني وپليسي به قتل اعتراف و از محل اختفاي آنان مقاديري سلاح و مهمات كشف وضبط شد.
به گفته او، متهمان پس از تشكيل پرونده و طي حكمي از سوي مراجع قضايي روانه زندان شدند. ك/3

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشددر پرديس بين المللي زاهدان وچابهار آغازشد
زاهدان- رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: پرديس بين المللي اين دانشگاه در 70 رشته از ميان داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد سال 1390 دانشگاههاي كشور كه مجاز به انتخاب رشته شده باشند براي واحدهاي زاهدان و چابهار دانشجو مي پذيرد.
پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشددر پرديس بين المللي زاهدان وچابهار آغازشد
'احمد اكبري' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: پرديس شماره دو زاهدان به عنوان سايت بين المللي ويژه جذب دانشجويان تحصيلات تكميلي در هفته دولت امسال افتتاح شد.
وي بيان كرد: با افتتاح اين مركز شمار واحدهاي بين المللي دانشگاه سيستان و بلوچستان به دو واحد در زاهدان و چابهار افزايش يافت.
او گفت: در راستاي تحقق بخشيدن به اهداف دولت و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به منظور توسعه تحصيلات تكميلي، اين دانشگاه ظرفيت پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري را در سال 1390 به چند برابر افزايش داد به نحوي كه 50 درصد دانشجويان دانشگاه را به خود اختصاص داده است.
وي بيان كرد: پيش از اين دانشگاه سيستان و بلوچستان دومين دانشگاه كشور به لحاظ جمعيت دانشجويي بود اما اكنون اين دانشگاه با حفظ رتبه به سمت افزايش پذيرش دانشجوي تحصيلات تكميلي تغيير رويه داده است.
رييس دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: پرديس بين المللي شماره دو اين دانشگاه در زاهدان با 82 رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي ارشد و 26 رشته و گرايش دكتري در هفته دولت امسال راه اندازي شد.
وي افزود: از مهرماه امسال، در 70 رشته مقطع كارشناسي ارشد و 26 رشته و گرايش مقطع دكتري در زاهدان و چابهار از بين دانشجوياني كه در آزمون سراسري مجاز به انتخاب رشته شده باشند، پذيرش خواهند شد.
او ادامه داد: مهرماه امسال پذيرش دانشجو در دانشگاه سيستان و بلوچستان در مقطع كارشناسي ارشد در چابهار هزار نفر، در پرديس اصلي زاهدان دو هزار و 400 نفر و پرديس شماره دو زاهدان دو هزار و 200 نفر خواهد بود.
وي اضافه كرد: همچنين پذيرش دانشجو در دانشگاه سيستان و بلوچستان در مقطع دكتري 250 نفر و مقطع كارشناسي هزار نفر است كه از اين تعداد بخشي در سايت شماره دو و بخشي در سايت شماره يك زاهدان مشغول به تحصيل مي شوند.
اكبري گفت: كل پذيرش دانشجو در مهرماه امسال شش هزار و 850 نفر است كه در مقطع كارشناسي ارشد واحد بين المللي چابهار هزار نفر، پرديس شماره يك زاهدان دو هزار و 400 نفر و پرديس شماره دو زاهدان دو هزار و 200 نفر است.
او افزود: پذيرش مهرماه دانشگاه سيستان و بلوچستان در مقطع كارشناسي هزار نفر و مقطع دكتري 250 نفر خواهد بود.
وي شمار دانشجويان كنوني دانشگاه سيستان و بلوچستان در چهار مقطع را قريب 16 هزار نفر اعلام كرد و افزود: جمعيت دانشجويي دانشگاه سيستان و بلوچستان از مهرماه امسال به نزديك 23 هزار نفر خواهد رسيد.
او ياداور شد: پرديس بين‌المللي شماره دو زاهدان مهرماه امسال از دانشگاههاي مالزي، اندونزي، افغانستان و چند كشور آفريقايي ديگر كه با آنها تفاهمنامه امضا كرده است، دانشجو مي‌پذيرد.
وي افزود: دانشگاه سيستان و بلوچستان به لحاظ افزايش پذيرش دانشجوي تحصيلات تكميلي كه بايد تا پايان برنامه چهارم توسعه به 30 درصد مي رسيد، 20 درصد جلوتر است.
به گزارش ايرنا، داوطلبان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر و تكميل فرم ثبت نام حداكثر تا تاريخ 24/6/90 به نشاني اينترنتي www.usb.ac.ir مراجعه كنند. ك/2

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

استخدام پيماني دادگستري كل سيستان و بلوچستان آغاز شد
زاهدان- دادگستري كل سيستان و بلوچستان در نظر دارد از بين دانش آموختگان دانشگاهي براي تكميل كادر اداري خود استخدام پيماني به عمل آورد.
استخدام پيماني دادگستري كل سيستان و بلوچستان آغاز شد
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي دادگستري كل سيستان و بلوچستان، داوطلبان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام حداكثر تا روز شنبه 19/ 6/ 90 به نشاني اينترنتي www.modiriat. org مراجعه كنند.
اطلاعات مربوط به نوع رشته درخواستي و شرايط لازم براي استخدام اين اداره كل در سايت مذكور درج شده است. ك/1
7315 / 653
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30544911

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

16 طرح عمراني در منطقه آزاد چابهار افتتاح و كلنگ زني شد
چابهار- 16 طرح عمراني، خدماتي و رفاهي در منطقه آزاد چابهار همزمان با ششمين روز از هفته دولت طي مراسمي راه اندازي و كلنگ زني شد.
16 طرح عمراني در منطقه آزاد چابهار افتتاح و كلنگ زني شد
مديرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار روز دوشنبه در حاشيه اين مراسم به خبرنگار ايرنا گفت: از اين تعداد، پنج طرح عمراني ، خدماتي ، رفاهي ، تجاري و آموزشي است كه با 180 ميلياردريال اعتبار در پيكره هاي مختلف منطقه آزاد تجاري صنعتي چابهار به بهره برداري رسيد.
'شهباز يزداني' طرحهاي بهره برداري شده را شامل ساختمان دانشگاه علمي كاربردي، فاز يك مجتمع تفريحي توريستي براسان، مجتمع تجاري ابريشم، آب شيرين كن تيس و مجتمع هاي خدماتي و رفاهي اعلام كرد.
وي افزود: عمليات اجرايي 11 طرح ديگر نيز شامل پيكره هاي سوم شمالي و جنوبي، سايت تجاري، نوار ساحلي ليپار، تراس بهشت و پيكره مسكوني با 46 ميلياردريال آغاز شد.
به گفته او، شبكه هاي توزيع آب، جمع آوري فاضلاب، احداث مخزن 500 مترمكعبي، احداث انبار، پاركها و مجتمع ورزشي بانوان منطقه آزاد چابهار ازجمله پروژه هاي درحال اجراهستند. ك/3

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

نمازعيدفطردريكي ازشهرهاي بلوچستان سه شنبه هشتم شهریور 1390 8:38

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

بنده تدبیرم کند،محتاج تقدیر خداست

سنت های مردم سیستان و بلوچستان در روز عید فطر

سنت هاي محلي سيستان و بلوچستان در عيد سعيد فطر
رمضان يک سال ديگر از سال ها به پايان رسيد در حالي که خيلي ها در مکتب حيات بخش آن، در پرتو آيات نوراني قرآن کريم و تلاش در راه تقويت صبر و اراده به خود سازي پرداختند ، اينک زمان جشن است ، جشني به مناسبت پيروزي در جهاد با نفس و رسيدن به سر منزل مقصود در ماه ضيافت الله.
امروز صحنه هاي زيبايي در مصلاهاي ايران اسلامي بويژه سيستان وبلوچستان نقش ميبندد، يکي ارتباط با خدا مي خواند ،، يکي نماز حاجت و ديگري تسبيح به دست دستانش را به درگاه الهي دراز کرده بود و الهي العفو مي گفت.
حضور در مصلاها بخوبي بوي زيبايي يکماه بندگي را آن هم در عيد فطرت در فضا پخش کرده بود .
عيد فطر با آيين ها و رسم هاي خاصش بار ديگر سفره خود را بر سرزمين سيستان و بلوچستان پهن کرد تا هر کس به اندازه نيازش از اين سفره معبود بي همتا براي سير کردن خود بردارد.

ماه رمضان به عنوان ضيافت خداوند و ماه سازندگي جان و جسم در مناطق شهري و روستايي بلوچستان از آداب و رسوم خاصي برخوردار است.
آيين هاي پاسداشت ماه مبارک رمضان در اين منطقه از استان با غناي فرهنگي والا داراي سابقه اي طولاني است که با وجود گذشت ساليان متمادي، همچنان در بين مردم زنده و پابرجاست..
مردم با آداب و اعتقادات خود هميشه بر اين باور بوده‌اند که رعايت اين آداب، سبب حفظ هويت فرهنگي و تاريخي آن‌ها خواهد بود.
مردم بلوچستان به منظور استقبال و آمادگي هر چه بيشتر سه روز آخر ماه رمضان خود براي اين عيد بزرگ اسلام آماده مي کنند.
 آيين هاي خاص مردم اين منطقه در عيد فطر نشان از جايگاه والاي اسلام در بين مردمان منطقه دارد.
"

 قرباني کردن دام يا حتي يک مرغ زنده در بين مردم از جايگاه ويژه اي برخوردار است به طوري که مردم معتقدند بعد از يک ماه بندگي و تطهير در درگاه الهي بايد با ريختن خون اين مهماني را به پايان برد تا از شر شيطان و هواي نفس دور ماند.
وي افزود: کيسه برکت نيز از ديگر رسوم مردم است که در منطقه سيستان وبلوچستان نام دارد به طوري که بزرگان روستا چه مرد و چه زن با دوختن يک کيسه به جمع آوري نذورات ، کفاره و فطريه مردم مشغول مي شوند که آن ها را در اختيار فقرا و نيازمندان قرار دهند.

وي ادامه داد حضور بر سر مزار درگذشتگان از ديگر رسم و رسوم ها مردم است ، آنان به مزار مي روند و عيد را به گذشتگان خود تبريک مي گويند و خرما ، کلوچه محلي و شکلات بر سر مزار توزيع مي کنند.
جهانتاب افزود: مردمان سيستان در اين روز بعد از خواندن نماز صبح حمام مي روند و لباس نو با رنگ هاي روشن بر تن مي کنند به طوري که معتقدند که در يک ماه رمضان با زدودن تيرگي ها به استقبال عيد فطر بايد رفت.
عيد فطر نيز در بين مردمان بلوچستان اين استان  ار جايگاه بالايي برخوردار است به طوري که قوم بلوچ اهل سنت
اين عيد را يکي از اعياد بزرگ اسلام مي دانند و سه روز به جشن و شادماني مي پردازند.
همه ساله در آستانه عيد سعيد فطر بويژه در بخش پوشاک زنان، مشتري‌هاي اين بازار تا پنج برابر در مقايسه با روزهاي عادي افزايش مي‌يابد.
مردان اين روزها کمتر خريد مي‌کنند، آنان بيشتر وقت خود را به خريد شيريني و تنقلات اختصاص مي‌دهند و بانوان بلوچ بيشتر براي خريد به بازار مي‌آيند.
زي‌آستون به سوزندوزي بخش جلويي لباس بانوان بلوچ (از زير گردن تا نزديکي‌هاي زانو) و همچنين سر آستين لباس هاي آنان گفته مي‌شود و بسته به نوع سوزن دوزي يا آينه کاري، طرح يا نوع دوخت آن که در اين روز توسط بيشتر زنان بلوچ
خريداري مي شود.
اين قسمت از لباس به همراه پارچه‌هاي معمولي براي ساير بخشهاي آن، لباس بانوان بلوچ را تشکيل مي‌دهد.
" زي‌آستون" در انواع طرح‌هاي مختلف وجود دارد که از جمله گران‌ترين آنها را طرح "کوه تفتان" و "فنوج شامل مي‌شود
همچين مردان بلوچ نيز در اين روز با بر تن کردن لباس نو سفيد رنگ بعد از يکماه مهماني خدا به استقبال عيد فطر مي روند.
بعد از بر پا کردن نماز عيد فطر در سنت ديرينه مردم بلوچ قرباني کردن آمده است که اعضاي خانواده در خانه بزرگ جمع مي شوند و بزرگ خاندان ضمن قرباني کردن از آنها ميزباني مي کند..
براي بيان سنت‌هاي حسنه اهل سنت در عيد سعيد فطر به مولفه‌هاي بسياري مي توان اشاره کرد، اما خيابان‌هاي شهرهاي محل زندگي اين مردم در روز عيد ديدني است و جلوه‌هايي خاص و ماندگار را ترسيم مي‌کنند.
گروههاي مختلف خانواده‌ها در دسته‌هاي نسبتا پرجمعيت که گاه چند خانواده را شامل مي‌شود و همگي نيز لباس‌هاي نو پوشيده‌اند در اين روز در خيابان به راه مي‌افتند و به ديد و بازديد خويشاوندان خود مي‌پردازند.
بيشتر زنان بلوچ ضمن پوشيدن لباس‌هاي نو و گران قيمت و گذاشتن حنا به دستان خود از طلاجات نيز استفاده مي‌کنند.

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

عيدفطر یکشنبه ششم شهریور 1390 7:46

اس ام اس عید فطر.sms eyd fetr

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت دو دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، شهید محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و شهید حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر (نخست وزیر) هفته دولت نام گرفته است. در طی این هفته، مردم با عملکرد و دستاوردهای دولت در زمینه های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می شوند. هیئت دولت با توجه به وصیت نامه سیاسی ـ الهی امام خمینی رحمه الله و رهنمودهای مقام معظم رهبری، می کوشد در زمینه های گوناگون به موفقیت های بیشتر و مهم تری دست یابد و آینده بهتری برای ملت بزرگ و پرافتخار ایران به وجود آورد.

هفته دولت

در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است. نظام جمهوری اسلامی در ایران به رهبری بزرگ مردی که جهان مانند او را کمتر به خود دیده است، نیز جان فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، بزرگ ترین بخش تاریخ ماست که خاطرات تلخ و شیرین بسیاری در دل دارد. در این میان، شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، رجایی و باهنر که به آتش کین منافقان سوختند، فصلی از شهادت را به نام «هفته دولت» در تاریخ انقلاب گشوده است. علت نام گذاری چنین هفته ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت و مکتبی بود که پس از حاکمیت لیبرال ها بر کشور، عهده دار امور گردید. این دولت در آن دوره بحرانی، بیش ترین حد تلاش و کوشش را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب از خود نشان داد، تا آنجا که جان خویش را سر آن نهاد.

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |


شناسايي 12 محموله كالاي غير استاندارد وارداتي

در اجراي ماده 4 قانون اصلاح قوانين و مقررات سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران ، طي يك هفته (از تاريخ 22/5/1390 الي 27/5/1390) 12 محموله كالاي بي كيفيت به ارزش 322 هزار دلار و به وزن تقريبي 142 هزار كيلوگرم وارد كشور شده بود كه پس از نمونه برداري و آزمون آنها ، به دليل مغايرت با استانداردهاي مربوطه از ورود آنها به داخل كشور جلوگيري به عمل آمد.

به گزارش اداره كل بازرسي كالا و امورصادرات و واردات، نيره پيروزبخت مديركل بازرسي كالا و امورصادرات و واردات با اعلام اين مطلب گفت : كالاهاي مذكور شامل كابل آسانسور ،پيچ و مهره ، حشره كش ، لامپ فلوروسنت ، تخته لايه ، كنسرو تن ماهي ، ماشين دوخت بسته بندي ، جوراب ، نمايشگر BLU - RAY و عينك آفتابي  بوده است .

وي اعلام كرد : كالاهاي مرجوع شده توليد كشورهاي چين ( 5 محموله) و ايتاليا ( 2 محموله) و تايلند (2 محموله )، تايوان (1 محموله )، مالزي (1 محموله ) و اسپانيا (1 محموله ) مي باشد.

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

فرماندار چابهار:
راهپيمايي روز قدس در اين شهر بندري باشكوه برگزار مي شود
چابهار- فرماندار چابهار با تاكيد بر برگزاري هرچه باشكوه تر راهپيمايي روز قدس در اين شهر بندري گفت: مردم هميشه در صحنه اين شهرستان با حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس يك بار ديگر قاطعانه از ملت ملوم فلسطين و آزادي قدس شريف حمايت مي كنند.
راهپيمايي روز قدس در اين شهر بندري باشكوه برگزار مي شود
به گزارش ايرنا،' ايرج حيدري' روز سه شنبه در جلسه هماهنگي روز جهاني قدس با بيان اينكه اسرائيل غده اي سرطاني است، افزود: اين غده بدخيم بايد با وحدت امتهاي اسلامي نابود و دفن شود تا ويروس آن منتشر نگردد.
وي اظهارداشت: آنچه جهان اسلام را مورد تهديد قرارداده، رژيم اشغالگر قدس است.
فرماندار چابهار اظهار داشت: ايادي استكبار، رژيمي سفاك و گرگ صفت همچون اسرائيل را براي حفظ منافع خود حمايت مي كنند تا منابع ارزشمند مسلمانان را به يغما و تاراج ببرند.
وي با اشاره به سقوط چهارمين ديكتاتور 'سرهنگ معمر قذافي رييس جمهور ليبي' افزود: خيزشهاي مردمي در كشورهاي اسلامي، برگرفته از انقلاب اسلامي ايران است هرچند كه استكبار مي كوشد از رويدادهاي منطقه به نفع خود بهره برداري كند.
وي در ادامه سخنانش از مسوولان ادارات چابهار درخواست كرد با تمهيدات لازم ، زمينه نقل و انتقال مردم روزه دار اين شهر بندري و اهالي روستاها براي حضور چشمگير و هرچه باشكوه تر در راهپيمايي روز جهاني قدس را فراهم كنند.
راهپيمايي روزجهاني قدس در شهر چابهار ؛ همزمان با سراسر كشور راس ساعت 11 از سه راه فردوسي آغاز مي شود و در ميدان شهداي تاسوعاي حسيني پس از انجام سخنراني به پايان مي رسد. ك/2

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

نماينده مردم چابهار در مجلس:
روزقدس روز بيداري جهان اسلام و مبارزه عليه جنايات رژيم صهيونيستي است
چابهار - نماينده اهل سنت مردم چابهار و نيكشهر در مجلس شوراي اسلامي با دعوت از مردم اين خطه براي حضور چشمگير در راهپيمايي روزجهاني قدس گفت: روز قدس ؛ روز بيداري جهان اسلام و قيام عليه جنايات رژيم صهيونيستي اسرائيل است.
روزقدس روز بيداري جهان اسلام و مبارزه عليه جنايات رژيم صهيونيستي است
'محمد يعقوب جدگال ' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، نامگذاري آخرين جمعه ماه مبارك رمضان ازسوي امام خميني (ره) تحت عنوان 'روز قدس' را نقطه عطفي درتاريخ اسلام خواند.
وي افزود: در اين روز مسلمانان جهان با وحدت و يكپارچگي، در شعاري واحد؛ نابودي رژيم اشغالگر قدس شريف را فرياد مي زنند و محكوميت آن را بخاطر انجام جنايات پليدش از مجامع بين المللي خواستار مي شوند.
وي اظهار داشت: حضور چشمگير و باشكوه برادران شيعه و اهل تسنن شهر بندري چابهار در راهپيمايي روز قدس؛ ضمن نشان دادن اتحاد و اتفاق آنان، مشت محكمي بر دهان ياوه گويان و فريادي كوبنده بر سر استكبار جهاني خواهد بود.
وي با تاكيد بر وحدت ميان جوامع اسلامي گفت: وحدت و اتحاد مسلمانان، دشمنان اسلام را دچار وحشت و سردرگمي كرده است.
اين نماينده مجلس گفت: تشديد حملات اخير نيروهاي رژيم اشغالگر قدس به غزه و رفح بخاطر كمرنگ كردن اثرگذاري راهپيمايي روز جهاني قدس بوده است.
جدگال افزود: رژيم ضدانساني اسرائيل غاصب با به خاك و خون كشيدن مردم مظلوم فلسطين ماهيت تروريستي خود را به دنيا ثابت كرده، اما مجامع بين المللي همچنان در سكوت فرو رفته اند.
وي تاكيد كرد: وعده پيروزي مستضعفان بر ستمگران و غاصبان در قرآن كريم تصريح شده و اين وعده با ياري خدا و اتحاد مسلمانان جهان ، محقق خواهد شد. ك/3

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |

روزجهاني قدس سه شنبه یکم شهریور 1390 7:51

 

روز جهاني قدس

                              


ملت بزرگوار و مسلمان ايران پس از پيروزى انقلاب شكوهمند اسلامى مسأله آزاد سازى فلسطين از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان هايش قرارداده و همه ساله روز قدس را به روز فرياد كشيده بر سر ستمكاران تاريخ تبديل كرده است.
پس از پيروزى انقلاب اسلامى، امام امت در اولين فرصت روزى را براى نجات قدس از چنگال صيهونيست هاى جنايتكار، به عنوان روز قدس تعيين نمودند و پيامى كه به همين مناسبت صادر نمودند، فرمودند:

خلاصه‌اي از پيام امام (ره)

بسم الله الرحمن الرحيم
روز قدس، جهانى است، و روزى نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفين با مستكبرين است، روز مقابله ملتهائى است كه در زير فشار ظلم آمريكا و غير آمريكا بودند، روزى است كه بايد مستضعفين مجهز بشوند، در مقابل مستكبرين، و دماغ مستكبرين را به خاك بمالند، روزى است كه بين منافقين و متعهدين امتياز خواهد شد، متعهدين امروز را روز قدس مى‏دانند و عمل مى‏كنند به آنچه كه بايد بكنند، و منافقين و آنهائى كه با ابرقدرتها در زير پرده آشنائى دارند، و با اسرائيل دوستى دارند در اين روز بى تفاوت نيستند، و يا ملتها را نمى‏گذارند كه تظاهرات كنند.
روز قدس، روزى است كه بايد سرنوشت ملتهاى مستضعف معلوم شود بايد ملتهاى مستضعف در مقابل مستكبرين اعلان وجود بكنند، بايد همانطور كه ايران قيام كرد، و دماغ مستكبرين را به خاك ماليد، و خواهد ماليد، تمام ملتها قيام كنند، و اين جرثومه‏هاى فساد را به زباله‏دانها بريزند.
روز قدس، روزى است كه بايد همت كنند و همت كنيم كه قدس را نجات بدهيم، روز قدس روزى است، كه بايد به اين روشنفكرانى، كه در زير پرده با آمريكا و عمال آمريكا روابط دارند هشدار داد، هشدار به اينكه اگر از فضولى دست‏بر ندارند سركوب خواهند شد.
روز قدس فقط روز فلسطين نيست، روز اسلام است، و روز حكومت اسلامى است.)
سخنرانى امام خمينى ره در روز قدس با محتواى و ابعاد وسيعى كه دارد، اهم نكاتش بر تجمع و اتحاد مسلمين براى سركوبى دشمنان اسلام تكيه شده، و اگر مسلمانان نيرومند جهان يد واحده شوند و اختلاف عقيده و اختلاف مذهب را كنار بگذارند، و براى دفاع از حريم اسلام، و قرآن، و كعبه، كه مشترك بين همه اقشار مسلمين عالم است‏بكوشند، هرگز اجازه تجاوز كفار و منافقين را به حريم اسلام و مقدسات آن نخواهند داد، تا جائى كه چند ميليون صهيونيست قبله اول مسلمين (بيت المقدس) را اشغال نموده، و در بين مسلمين تفرقه و جدائى بيندازند، و اينها هستند كه شيعه را از سنى، و سنى را از شيعه جدا مى‏نمايند، وحدت مسلمين را به هم مى‏زنند، تا كمر مسلمين را بشكنند، و از تفرقه آنان بهره‏هاى خود را ببرن

نوشته شده توسط مبين جدگال  | لینک ثابت |